21.png
tel.png +38 (050) 396-98-22
 tel.png+38 (067) 235-03-26
 mail.pngamir@amirian.ua

Система БАЗИС

Структура системи БАЗИС

 

main-sxema_2.jpg

Основні переваги системи БАЗИС

Проблема вибору автоматизованої системи актуальна для керівника будь-якого меблевого підприємства. Як не помилитися у ньому, якщо функціональні можливості практично всіх пропонованих систем, на перший погляд, приблизно однакові. Комплекс програм системи БАЗИС, єдиний комплекс, який за своїм наповненням і функціональності впевнено претендує на наскрізну, комплексну автоматизацію всіх підрозділів меблевого підприємства - конструкторського, технологічного, економічного і торгового, і відповідає більшості запитів керівників підприємств. Він дозволяє автоматизувати всі основні етапи виробничого циклу меблевих виробів.


Модульність комплексного вирішення

Структура системи - модульна, кожен модуль - окрема програма, яка може працювати як автономно, так і в єдиному комплексі.

Будь-яке виробництво являє собою інформаційну ланцюжок (від проектування до отримання готової продукції та продажу), ланками якої є різні підрозділи. Кожен модуль системи БАЗИС автоматизує працю одного або декількох суміжних підрозділів і є спеціалізованим. Однак наявність зв'язку між модулями і єдиний формат даних дозволяє працювати з ними як з єдиним продуктом. Впровадження модульної системи можна проводити поетапно, починаючи з окремих підрозділів, тим самим розумно розподіляючи зусилля і кошти.


Комбінація методів параметричного і вільного проектування

Реалізація методів параметричного і вільного проектування виробу дозволяє успішно вирішувати завдання швидкого створення моделей будь-якої складності.

При параметричному проектуванні створення моделей будь-яких виробів виконується з високою швидкістю, шляхом простого завдання їх основних, конструктивних параметрів. Єдиним недоліком є обмеженість спектра розв'язуваних завдань. Метод вільного проектування не має обмеження по складності створюваних конструкцій, однак вимагає більше часу. Комбінація цих двох методів полягає в тому, щоб параметричним способом швидко отримувати базову конструкцію, а потім - вносити до неї найрізноманітніші зміни і доповнення, не передбачені параметрическим шаблоном.

Простота створення конструкції

Процес проектування вироби інтуїтивно зрозумілий і простий. Панель ставиться в конструкцію таким чином, що не треба замислюватися про її розміри, особливо коли мова йде про вкладені або сполучених деталях.

Установка панелей здійснюється на одному з видів - спереду, зліва або зверху. Даний спосіб наочний і зрозумілий будь-якому конструктору. По суті, процес проектування являє собою створення просторового складального креслення.

Матеріали для конструкцій

Конструкція, спроектована в системі БАЗИС - це не просто тривимірна складання. Кожна деталь спочатку має таку властивість, як матеріал.

Матеріал має свій колір, товщину, текстуру, що дозволяє згодом виробляти для цього виробу різні операції - розкрій листових і погонних матеріалів, розрахунок вартості та ін. У зв'язку з цим система з успіхом застосовується не тільки на меблевому виробництві, але й на столярному, при обробці скла, виробництві металоконструкцій і т.д.

Зручність установки кріплення

Кріплення в системі БАЗИС являє собою групи параметричних деталей: стяжки, шканти, шурупи, єврогвинти, куточки, полкодержатели і т.д.

Щоб внести новий типорозмір кріплення, необхідно всього лише занести його параметри до відповідної групи. Розстановка кріплення дуже проста - вказуємо з'єднуються деталі і положення кріплення по довжині з'єднання. Другий варіант - задаємо фіксований крок, і кріплення без проблем встановлюється на технологічному відстані один від одного. При параметричному проектуванні кріплення розставляються автоматично..

Панелі довільної форми

Потужний графічний редактор, що лежить в основі системи, дозволяє створювати панелі будь-якої геометричної форми.

Усередині контуру панелі може бути будь-яка кількість отворів довільної конфігурації. Легко і просто створюється гнута панель з довільною лінією гнучкі. Все це дозволяє втілювати в життя найсміливіші дизайнерські ідеї.

Редагування моделі

Модуль проектування містить комплекс команд, які дозволяють легко і швидко отримати новий виріб з раніше спроектованого. Це дає серйозну економію часу при проектуванні типовий меблів і створенні модельних рядів.

Функціонально ці команди дозволяють наступне: змінити габарити виробу, замінити вихідні матеріали і фурнітуру на інший тип, а також видалити, змінити або додати будь-які деталі.

Створення і використання типових елементів

При роботі в системі БАЗИС немає необхідності щораз проектувати заново величезна кількість часто використовуваних елементів (стандартних або типових виробів, фурнітури і т.д.)

Щоб не витрачати час на створення повторюваних елементів, досить одного разу створити елемент, зберегти його як фрагмент, і потім вставляти його в будь-яке місце створюваної конструкції.

Допоміжні побудови

Кожен, хто коли-небудь креслив складні креслення, знає, як допомагають і прискорюють процес проектування допоміжні побудови.

В системі БАЗИС реалізований широкий клас команд для побудови допоміжних ліній - паралельних, перпендикулярних, дотичних, ліній, що проходять через задану точку під заданим кутом. Допоміжної може бути будь-яка крива лінія, дуга або коло. Все це застосовується для розмітки креслення, визначення майбутніх форм створюваних виробів, оперативного вимірювання відстаней і багато чого іншого.

Підказки

При роботі в системі БАЗИС немає необхідності пам'ятати напам'ять усі послідовності команд. Панель підказок, на якій видається інформація за кожною виконуваною операції, вельми полегшує життя, як початківцям, так і досвідченим користувачам, яким не треба зайвий раз згадати, в якій послідовності виконується та чи інша команда.

Наприклад, при установці дверей вказується покрокова черговість дій - «вкажіть верхню межу двері» - «вкажіть нижню межу двері» - «вкажіть панель, на яку кріпиться двері» - «вкажіть кордон двері» - «вкажіть розташування петель». Іншими словами, як тільки виконано будь-яку дію, тут же слід підказка про наступний крок.

Автоматичне створення креслень

Ця функція звільняє від рутинної роботи конструктора, який тільки при необхідності коректує креслення.

В системі БАЗИС автоматично, в повній відповідності з ЕСКД, створюється складальне креслення, робочі креслення на кожну деталь і необхідні специфікації. На робочих кресленнях проставляються розміри до всіх отворів під кріплення, і вказуються торці деталей, які облицьовуються кромкою. При випуску креслень існує дуже багато налаштувань, які задають в якому вигляді будуть формуватися креслення. Як правило, всі креслення, створені автоматично, повністю готові для виробництва

Облік технологічних операцій і їх трудомісткості

Крім кошторису матеріальних витрат, у системі БАЗИС формується повний список технологічних операцій, необхідних для виготовлення виробу (або групи виробів), а також розраховується їх трудомісткість.

Значення трудомісткості можна використовувати для розрахунку заробітної плати працівників, для визначення термінів виконання замовлення і ступеня завантаження устаткування. За точних значень матеріальних і трудових витрат завжди можна економічно обґрунтувати собівартість і ціну на цей виріб або комплект. Розрахунок цих показників відбувається автоматично на основі параметрів, отриманих з спроектованого виробу.

Матеріально-технічне забезпечення виробництва

Система БАЗИС відстежує рух, оборот і логістику товарно-матеріальних цінностей, необхідних для виробництва.

У складському модулі реалізовані принципи автоматизованого складського обліку: прийом і автоматична обробка заявок на комплектацію, облік приходу матеріальних цінностей на склади, витрати зі складів, внутрішнього переміщення між складами і ділянками, автоматичне формування відомості на закупівлю, автоматичне архівування всіх документів для контролю і подальшого аналізу .

Оптимальний розкрій матеріалів

Технологічні операції, пов'язані з розкриємо листових і погонних матеріалів, можуть бути самими різними залежно від устаткування на конкретному виробництві. Виробництво може бути індивідуальним або (і) серійним. При цьому принципи оптимізації розкрою для різних умов можуть бути різними. Система БАЗИС без проблем адаптується до будь-яких умов конкретного виробництва.

Модуль розкрою дозволяє враховувати різноманітні чинники (особливості обладнання, прийнятих технологій, серійності виробництва) - максимальна довжина і ширина різу, кількість однакових карт розкрою, напрямок текстури, орієнтація першого різу, мінімальна кількість перестановок, можливість кроїти з різними припущеннями і багато інших. Технолог сам вибирає, що йому краще зараз - мінімізувати відходи, зробити процес більш технологічним або вибрати інший пріоритет.

ЧПУ - від спроектованого вироби до готової деталі

В системі БАЗИС вирішена проблема автоматичної передачі даних від конструктора до технологу ЧПУ.

Для автоматичної передачі інформації про спроектованому виробі на обробні центри і верстати з числовим програмним управлінням пропонується модуль БАЗИС-ЧПУ. Його впровадження істотно скорочує час перетворення спроектованої моделі в готову деталь.

Автоматизація прийому замовлень в салоні

В системі БАЗИС функціонально замкнута ланцюжок «проектування-виробництво-реалізація».

Робота в модулі БАЗИС-Салон організована таким чином, що від менеджера з продажу не потрібно спеціальної інженерної підготовки і знання специфіки виробництва. При цьому він в змозі за кілька хвилин сформувати абсолютно коректне завдання для виробництва.

Даний ефект досягається тим, що обговорення замовлення, розстановка меблів в інтер'єрі, визначення ціни, оформлення бухгалтерських документів та ескізів - виробляється на основі попередньо створеного електронного прайс-листа, в результаті чого працівник, що оформляє замовлення, позбавлений навіть теоретичної можливості здійснити конструкторську або технологічну помилку .

Простота адаптації

Всі модулі системи БАЗИС працюють відразу після установки, не вимагаючи втручання висококваліфікованих співробітників.

Один з основних принципів, закладених в систему БАЗИС, полягає в тому, щоб надати користувачеві максимальну можливість адаптації системи під його специфіку. Після придбання системи зв'язок з розробниками залишається тільки на рівні консультацій та навчання. Всі налаштування (використовувані матеріали, фурнітура, технологічні процеси, норми виконання операцій і т.п.) користувач виконує сам по існуючих методиках.

Інтеграція з зовнішніми системами

Обмін інформацією з зовнішніми системами здійснюється стандартними засобами за допомогою файлів відкритих форматів DXF, WMF, TXT, DBF, XLS.
Будь-яка програма, якими б безмежними можливостями вона не володіла - це всього лише універсальний і потужний інструмент у руках досвідченого фахівця. Жодна програма не в змозі замінити людину, але вона може позбавити його від рутинної роботи, надавши більше часу для втілення творчих ідей. У цьому основна мета автоматизації, і ми готові допомогти Вам у досягненні цієї мети.